امروز از مجموعه آموزشی جدیدی در نیک اندروید رونمایی می شود که می تواند باب جدیدی در آموزش های سایت و ذهن و خلاقیت دوستان باز کند.

این مجموعه ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار را در قالب یک پروژه عملی مورد استفاده قرار داده که میتواند منشاء ده ها ایده جدید باشد.

این بسته آموزشی در ۴ بخش آماده شده و هر بخش به طور کامل توضیح داده شده

پروژه هم در محیط eclipse و هم basic4android توضیح داده شده سعی شده به ساده ترین شکل ممکن توضیح داده شود.

پروژه های آموزش داده شده در مجموعه:

پروژه اول :روشن و خاموش کردن لوازم توسط تلفن همراه با استفاده از بلوتوث؛ آشنایی کامل با پروژه و تشریح بخش های مختلف آن، تشریح کامل شماتیک مدار و توضیحاتی در خصوص آن و در نهایت تست آن (کلیه مراحل به صورت کامل توضیح داده شده است) ( در این پروژه ما از یک LED استفاده کرده ایم )

پروژه دوم :کنترل شدت لوازم (به عنوان مثال می توانیم شدت نور یک لامپ را توسط تلفن همراهمان کنترل کنیم) و همچنین روشن و خاموش کردن آن که به صورت ۳ کاناله می باشد یعنی ما می توانیم ۳ وسیله را توسط تلفن همراهمان کنترل کنیم!!!؛

 

 

 

در این بخش آموزش، به طور کامل، (صفر تا صد) ساخت برنامه کنترل تجهیزات توسط تلفن همراه دستگاه های اندروید توسط بلوتوث آموزش داده شده است.

 

توضیحاتی در خصوص بخش اول آموزش :

در طول این دوره در مورد برد آردیونو و نحوه برنامه نویسی در محیط آن کاملا توضیح داده شده است و در هر قسمت به منظور درک بهتر یک پروژه به همراه سورس کد آن ارائه شده است؛ برخی از این آموزش ها به شرح زیر است :

 1. آموزش پیکربندی برد آردیونو و نحوه استفاده از آن
 2. تشریح کامل محیط برنامه نویسی برد آردیونو و آموزش قسمت های مختلف آن
 3. آشنایی کامل با پین های آنالوگ و دیجیتال در برد آردیونو
 4. آشنایی با حلقه های شرطی و حلقه های تکرار در محیط برنامه نویسی آردیونو و کاربرد آنها
 5. آشنایی با تعریف توابع در محیط آردیونو و فراخوانی توابع تعریف شده
 6.  آشنایی با پین های ورودی و خروجی برد آردیونو و سایر قسمت های این برد
 7. آشنایی با ارتباط های سریال در این برد و کاربرد آن
 8. کنترل برد آردیونو از طریق رایانه و آموزش قسمت سریال مانیتور در نرم افزار برد آردیونو
 9. آموزش ساخت یک لامپ چشمک زن توسط برنامه نویسی و تشریح کامل آن
 10. آموزش کنترل یک LED ساده توسط رایانه و روشن و خاموش کردن آن
 11. آموزش کامل مبحث PWM ( Pulse Wide Modulation ) برای کنترل لوازم
 12. آموزش کامل کنترل LED RGB در محیط نرم افزاری آردیونو با استفاده از تکنیک PWM
 13. آموزش کامل طراحی پروژه رقص نور ۵ حالته (به منظور آشنایی کامل با پین های ورودی و خروجی و کار با سریال مانیتور در محیط نرم افزار آردیونو) ( برای آشنایی با حلقه های تکرار و آموزش توابع)
 14. ارتباط بین پین های ورودی و پین های خروجی در آردیونو و شبیه سازی آن توسط یک پروژه
 15. آشنایی با ورودی های آنالوگ و مقایسه آنها با ورودی های دیجیتال در قالب یک مثال
 16. آموزش کار با آرایه ها در محیط نرم افزاری برد آردیونو
 17.  آموزش یک مثال در رابطه با تولید صوت در برد آردیونو و تشریح آن
 18.  آموزش یک پروژه تحت عنوان تنظیم شدت نور یک LED توسط رایانه از طریق سریال مانیتور
 19. ارائه یک مثال جالب در رابطه با کنترل صدا توسط شدت نور و تشریح آن
 20. آشنایی با انواع موتورهای dc و کاربرد آنها
 21. و….

 

توضیحاتی در خصوص برد آردیونو :

آردوینو ابزاری است برای تولید کامپیوترهایی که نسبت به کامپیوتر شخصی شما، مقدار بیشتری از دنیای فیزیکی را احساس و کنترل می کنند. این ابزار، یک پلت فرم محاسباتی فیزیکی open-source است که بر اساس یک برد میکروکنترلر ساده تهیه شده، و نیز یک محیط توسعه برای نوشتن نرم افزار جهت کار با برد می باشد.

آردوینو می تواند جهت ایجاد اشیای تعاملی، گرفتن ورودی از تعداد زیادی سوییچ و حسگر، و کنترل تنوعی از لامپ ها، موتورها، و سایر خروجی های فیزیکی به کار گرفته شود. پروژه های آردوینو می توانند مستقل باشند، و یا با نرم افزاری که روی کامپیوتر شما در حال اجراست(مثلFlash ، Processing، ( MaxMSP، ارتباط برقرار کند.  شما می توانید بردها را به طور دستی مونتاژ کنید و یا به صورت از پیش مونتاژ شده، خریداری کنید؛ محیط برنامه نویسی open-source را می توانید به صورت رایگان دانلود کنید.

توضیحات ذکر شده در بالا توسط وبسایت رسمی آردیونو ارائه شده است ولی اگر بخواهیم به زبان ساده برد آردویونو را توضیح دهیم؛ این برد شبیه یک رایانه کوچک می باشد و قابل برنامه ریزی می باشد و ما می توانیم از آن به عنوان یک میکروکنترلر استفاده کنیم با این تفاوت که قابلیت های برد آردیونو در مقابل میکروکنترلر بسیار وسیع است و کار کردن با آن در مقایسه با میکروکنترلر بسیار آسان است

 

android_control_01_01

چرا آردوینو؟

برد آردوینو کار با میکروکنترلرها را تسهیل می کند. لذا مزایایی را برای معلمان، دانش آموزان و مبتدیان علاقه مند در کلیه سیستم های دیگر ارائه می دهد؛ ویژگی های ممتاز برد آردیونو در مقابل دیگر بسته ها عبارت اند از :

ارزان : درمقایسه با سایر پلتفرمهای میکرو کنترلر، بردهای آردوینو نسبتاً ارزان هستند. ارزان ترین نسخه از ماژول آردوینو می تواند به صورت دستی مونتاژ شود، و حتی ماژول های آردوینو از پیش مونتاژ شده، دارای قیمت بسیار اندکی هستند.
مستقل از سیستم عامل (Cross-platform) :نرم افزار آردوینو روی سیستم های عامل ویندوز، مکینتاش OSX و لینوکس اجرا می شود. در حالیکه اکثر سیستم های میکروکنترلر منحصر به ویندوز شده اند.
محیط برنامه نویسی شفاف و ساده : محیط برنامه نویسی آردوینو برای استفاده مبتدیان، ساده است، در عین حال جهت استفاده ی کاربران حرفه ای از مزیتها نیز به اندازه کافی منعطف است. برای مدرسان، بر اساس محیط برنامه نویسی Processing به راحتی قابل استفاده است، بدین ترتیب، دانش آموزانی که برنامه نویسی در آن محیط را یاد می گیرند، با ظاهر و باطن آردوینو آشنا خواهند شد.
نرم افزار قابل توسعه و open-source :نرم افزار آردوینو به صورت یک ابزار open-source منتشر شده است که برای توسعه توسط برنامه نویسان باتجربه موجود می باشد. این زبان می تواند از طریق کتابخانه های C++ گسترش یابد، و افرای که می خواهند جزئیات فنی را بفهمند، می توانند از آردوینو گریزی به زبان برنامه نویسی AVR C که زبان پایه ی آن است، بزنند. به طور مشابه اگر بخواهید، می توانید مستقیما کد AVR-C را درون برنامه های آردوینو خود درج کنید.
سخت افزار قابل توسعه و: open-source آردوینو بر اساس میکروکنترلرهای ATMEGA8 و ATMEGA328شرکت Atmel پایه ریزی شده اند. طرح ماژول ها تحت لیسانس Creative Commons مجوز گرفته اند، بنابراین طراحان با تجربه مدار، می توانند ماژول خود را ساخته، توسعه داده و آن را بهبود ببخشند. حتی کاربران نسبتاً بی تجربه می توانند یک نسخه بردبوردی از ماژول را جهت فهم شیوه کار آن بسازند و هزینه ای جهت آن نپردازند.

 

برای دریافت بخش دوم این مجموعه اینجا کلیک کنید

برای دریافت بخش سوم این مجموعه اینجا کلیک کنید

————————————————————–

تعداد جلسات: ۱۲ قسمت

حجم کل: ۳۹۸ مگابایت

رمز فایل فشرده: www.nikandroid.com

قیمت : ۲۰ هزار تومان

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط مدیر پوریا انجمنی

۲۰ نظرات

 1. حسین

  آبان ۲۷, ۱۳۹۳ at ۲:۳۸ ق.ظ

  با عرض سلام قسمت ۵ فایل باز نمیشه و مشکل اشتباه بودن پسورد می گیره لطفا پیگیری کنید چون اموزش ناقص می مونه

  پاسخ

  • مدیر-پوریا انجمنی

   آبان ۲۷, ۱۳۹۳ at ۷:۱۷ ب.ظ

   سلام
   فایل رو چک کردم و مشکلی نداشت. خطای اشتباه بودن پسورد رو یا باید برای همه بده و یا هم برای هیچ کدوم. به احتمال زیاد فایل در هنگام دانلود آسیب دیده. یکبار دیگه دانلود کنید در صورتی که بازم مشکل داشت بگید تا تک قسمت به صورت جدا براتون اپلود بشه.

   پاسخ

 2. adef

  آذر ۱, ۱۳۹۳ at ۷:۱۴ ب.ظ

  سلام استاد بزرگوار خسته نباشید واقعا زحمات فراوانی میکشید تا این آموزشهای خوب را در دسترس عموم بگذارید صادقانه تشکر میکنیم زحمات تون اما یه لطف کنید کد تخفیف یا کمی تغیرات در قیمت ها اعمال کنید مثلا من الان میخواهم کل این اموزش ها را خرید کنم خوب کمی گرونه گر چند آموزش حرفه ای و میشه گفت کم یابه ولی یه محبت کنید کمی ارزان تر کنید صمیمانه از زحمات تان تشکر میکنم

  پاسخ

 3. سپهر

  دی ۳, ۱۳۹۳ at ۳:۳۸ ب.ظ

  سلام ، ۲ تا سوال داشتم
  قیمت این بورد چقدر هست ؟
  آموزش ها در چند قسمت هستند؟ ، آیا تمام این کار ها در ۳ جلسه تمام میشوند و این مباحث رو پوشش میدهند؟

  پاسخ

  • مدیر-پوریا انجمنی

   دی ۴, ۱۳۹۳ at ۳:۱۹ ب.ظ

   سلام
   قمت برد حدود ۵۰ هزار تومان میباشد.
   بله تمامی موارد در این اموزش گفته شده است.

   پاسخ

 4. sadra

  دی ۲۴, ۱۳۹۳ at ۶:۰۸ ب.ظ

  سلام. استاد میخواستم بپرسم در این مجموعه آموزش طراحی اپلیکیشن برای اتصال و کار با ماژول HC-05 هم آموزش دادین؟ کدوم قسمت رو بگیرم که این کامل توش باشه؟

  پاسخ

 5. fardin2689

  اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۴ at ۵:۳۰ ب.ظ

  با سلام
  برد آدریونو را از کجا می توان تهیه نمود؟

  پاسخ

 6. fardin2689

  اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۴ at ۳:۳۷ ب.ظ

  با سلام
  پسوند فایل قسمت هفتم fbr می باشد. لطفا اصلاح نمایید.
  سپاس

  پاسخ

  • مدیر تقی زاده

   اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۴ at ۴:۵۵ ب.ظ

   سلام
   با نرم افزار bbflash اجرا کنید
   باتشکر

   پاسخ

 7. محمد

  شهریور ۶, ۱۳۹۴ at ۶:۱۴ ب.ظ

  با سلام و خسته نباشین
  اولا سپاسگذارم به خاطرآموزشتون چون برای شروع علاقمندان می تواند بسیار مفید باشد.
  اما چند تا انتقاد هم دارم:
  بهتر بود حداقل یک تصویر یا عکس از سخت افزار اجرا شده را پس از جواب گرفتنتان نمایش دهید نه این که ما صفحه ثابت ببینیم و شما بگید اینو وصل کردم اونو وصل کردم الان داره کار میکنه
  همچنین در آموزش های ویدیویی تکرار مطالب و نیز خواندن از روی متنها لزومی ندارد، خود کاربران میتونن ویدیو را دوباره ببینن و یا از روی متن ها بخونن.
  با تشکر

  پاسخ

 8. کاظم

  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ at ۱۲:۱۱ ق.ظ

  سلام
  بایدکدام نوع برنامه نویسی. را یاد بگیریم. بیسیک یا سی

  پاسخ

 9. sadegh

  مهر ۲, ۱۳۹۴ at ۳:۲۴ ق.ظ

  سلام یک سوالی داشتم . ایا این سری اموزش برای انها یی که هیچ اطلاعاتی در مورد الکترونیک ندارند مناسب است و اینکه ایا به جز زبان جاوا زبان هایی دیگر هم نیاز است و یا غیر ممنون.

  پاسخ

  • مدیر پوریا انجمنی

   مهر ۲, ۱۳۹۴ at ۳:۵۰ ب.ظ

   سلام
   شما باید آشنایی مقدماتی با الکترونیک داشته باشید

   پاسخ

   • sadegh

    مهر ۵, ۱۳۹۴ at ۳:۵۳ ب.ظ

    استاد انجمنی عزیز اگر امکان دارد پیش نیاز های لازم را و منابع انها را معرفی کنید تا بعد از تسلط بر انها امکان استفاده از اموزش ها را داشته باشیم ممنون.

    پاسخ

 10. حسن

  تیر ۲۲, ۱۳۹۵ at ۱۲:۱۹ ق.ظ

  سلام
  مهندس خسته نباشی یه پرو ژ از دانشگاه بهمون دادن در همین رابط فقط مزایا و معایب و مصارفش خواستن ایا در همین مقاله توضیح داده شده

  پاسخ

  • مدیر فنی

   تیر ۲۳, ۱۳۹۵ at ۱۰:۱۵ ق.ظ

   سلام بله بهتون کمک میکنه باید از روی آموزش یه داکیومنت تهیه کنید

   پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.